O nás

Kdo jsme?

  • Stránky ImportPC.cz se specializují na prodej repasované výpočetní techniky, kompatibilního příslušenství a komponent.
  • Již několik let jsme spolehlivý a zákaznicky orientovaný partner pro řadu drobných podnikatelů, firem, škol a úřadů.
  • Vážíme si nových i stálých klientů, kterým se vždy snažíme vyjít vstříc, to potvrzují i velmi dobré recenze např. na Heurece.
  • Naše distribuční kanály jsou především on-line obchod a přímý prodej na kamenné prodejně v Tachově. Větším partnerům nabízíme velkoobchodní prodej.

Jak to všechno začalo?

Z maloobchodní činnosti v garáži domova (kde skladování techniky v regálu mezi nářadím nebylo nic neobvyklého :) ), přes prodej na inzertních serverech (kdy bylo úplně jedno, že výplň balíků tvořilo vše, co bylo měkké a nebylo doma už potřeba :) ), jsme se vyvinuli na předního prodejce repasované výpočetní techniky v západních Čechách. A jsme na to patřičně hrdí. :)
Doména byla registrována v roce 2010. První e-shop nabízel jen několik druhů stolních počítačů a monitorů. S rostoucím sortimentem notebooků, a s ohledem na potřeby a požadavky našich zákazníků, vznikl v roce 2013 náš e-shop, založený na systému Magento. Ten nabízel zákazníkům příjemnější moderní vzhled i jednodušší nakupování. Dnes vás můžeme představit moderní e-shop, postavený na novém systému Magento 2. Nabízí rychlejší prostředí, je přizpůsobený na míru návštěvníkům a umožňuje nám poskytovat nejlepší služby našim zákazníkům.

Máme první prodejnu!

V roce 2011 byla otevřena první prodejna na náměstí v Tachově. Dychtivě jsme očekávali, jak náš podnikatelský záměr bude vzkvétat. Náš tým se rozrostl o další lidi a tak nás na práci i zábavu bylo více. Nabízeli jsme servis, zákazníci si náš e-shop oblíbili, prodeje rostly a my začali hledat větší prostory k našemu podnikání.

Stěhujeme se do broskvového domu

Kvůli potřebě větších skladovacích prostor jsme se přemístili v roce 2014 do většího objektu v části Tachova zvané „ve vilkách“. K dispozici jsme měli jednopatrový broskvově oranžový domek, kde sídlila celá naše firma. Protože jsme pro naše zákazníky chtěli dělat ještě více, začali jsme nabízet nafocení produktů – u nás nikdy nikdo nemusel kupovat zajíce v pytli.

V objektu byla nejen prodejna, ale i kanceláře a celý sklad. S tím jsme začali mít zanedlouho problém. :) Zboží přibývalo, ale místa jsme měli pořád stejně. Když už jsme se mezi krabicemi ani navzájem neviděli a náš sklad připomínal bludiště, bylo na čase se poohlédnout po jiných prostorách.

Do práce s kolečkovými bruslemi?

Dlouho jsme hledali vhodný objekt, který by nebyl daleko od dosavadní prodejny, a zároveň by poskytl dostatek prostoru pro sklad, přípravu i expedici. Nakonec jsme se rozhodli pro bývalé vojenské kasárny, kam jsme se přestěhovali v roce 2016 a kde nás naleznete i nyní. Prostoru opravdu nabízely dostatek - ve dvou patrech bychom se mohli prohánět klidně na kolečkových bruslích. :) Dostatečný prostor nám umožnil zřízení samostatné foto místnosti. Díky ní máme u všech nabízených produktů své vlastní fotografie. Navíc si můžete nechat jakýkoli produkt nafotit a dopředu tak vědět, jaký kus kupujete.

Na naší prodejně je zákazníkům vždy k dispozici zkušený technik, který pomůže s řešením problémů se softwarem i hardwarem. Zařízení zde můžete umístit na servis nebo čištění. Inovace a vylepšení celého systému přineslo i optimalizovanou správu. To nám umožňuje zajistit rychlé a efektivní zpracování příchozích objednávek. Tuto změnu přivítala nejvíce kategorie náhradních dílů. A my jsme nyní šťastni, že konečně máme prostoru, kolik opravdu potřebujeme. :)
(A pevně doufáme, že tomu tak bude i nadále!)

Není nám lhostejné životní prostředí!

Chováme se odpovědně k životnímu prostředí. Všechny naše obaly jsou zpětně recyklovatelné, to znamená, že jsou využívány opakovaně. My sami používáme k balení recyklovaný materiál – přijde nám to vůči přírodě fér. Samozřejmostí je pro nás i třídění odpadu a zpětný odběr použitých elektrozařízení. Jsme zapojeni do kolektivních systémů REMA a EKOKOM, které podporují šetrné zacházení s přírodou.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Kontakt

Petr Filo
dotazy, technická podpora

606 42 42 97     PO-PÁ   9-17.00
obchod@importpc.cz