Acer

Celý příběh tchajwanské společnosti Acer Incorporated začal v roce 1976, kdy Stan Shin založil malou firmu pojmenovanou Multitech, o jedenácti lidech a s počátečním kapitálem 25 tisíc USD. Firma se v počátcích zaměřila na výrobu polovodičových součástek, výuce a školení v oboru mikroprocesorů. Takže není žádným překvapením, že jejich první komerčně úspěšný výrobek byl MicroProcesor. V osmdesátých letech Acer ovládl celý asijský trh obchodními řetězci AcerLand a to jen díky velké oblibě svých výrobků.

Historie Acer

Budování jména značky 1987 - 2000

K přejmenování společnosti došlo v roce 1987 z Multitech na Acer, čímž firma zahájila proces budování silného značkového jména. V tomto období společnost kladla důraz na nabídku nových a cenově příznivých technologií, a tak není divu, že v průběhu této druhé etapy zaznamenala prudký růst.

Až do přelomu 20. století byl brand Aceru mimo Asii prakticky neznámý. Na evropském trhu jsme se však mohli setkat s jejich výrobky pod značkami Dell nebo HP. Aby se však při expanzi společnosti Acer do Evropy zabránilo objevování duplicitních produktů, založila se v roce 2000 společnost Wistron.

Přechod na služby

V roce 2001 došlo k druhému dělení společnosti. Divize pro komunikaci a multimédia se odpojila a začala pod novou značkou BenQ. Podle oficiální zprávy si Acer měl ponechat výrobu notebooků, počítačů a LCD, naopak nově vzniklá společnost se měla věnovat komunikaci a zábavě. Dnes je tomu však jinak a společnosti si v lecčem konkurují.

Acer v současnosti

Díky sloučení s firmami Packard Bell a Gateway a pevným partnerským vztahům postavení společnosti posílilo. V současné době patří Acer mezi největší společnosti, vydobyla si totiž výsadní postavení v prodeji notebooků a osobních počítačů.

Nyní se zaměřuje na prodej IT produktů po celém světě. V portfoliu kromě notebooků a stolních počítačů nechybí ani LCD monitory, netbooky, tablety, servery, datová úložiště, smartphony, televizory, projektory a další počítačové příslušenství.

Proč zvolit značku Acer?

Dlouhodobým posláním společnosti Acer je umožnit každému používat techniku, která by mu přinášela užitek. Dále je Acer proslulý také svým vývojem a výrobou jednoduše ovladatelných prvků, kdy při jejich výrobě byl uplatněn jak důmysl, tak intuice.

Notebooky a stolní počítače této značky poskytují skvělé funkce a vynikají v poměru cena/výkon. Acer rozděluje své výrobky pro domácí uživatele (Aspire) a profesionální použití (TravelMate). Řada Aspire nabízí vysoký výkon, šikovné komunikační nástroje, výbornou výdrž baterie a nadčasový design. Řada TravelMate se vyznačuje spolehlivým výkonem a skvělými funkcemi týkající se zabezpečení. Dále poskytuje široké možnosti na cestách, vysokou produktivitu a zajímavý design.

Produkty Acer

Produkty Acer skladem

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz