Fujitsu

V roce 1923 založila japonská firma Furukawa Electric a německá firma Siemens AG společnost Fuji Electric kvůli podpoře domácí výroby generátorů a elektrických motorů v Japonsku. Název Fujitsu vznikl z počátečních písmen Fu z Furukawa a Ji z jimensu, což je japonským přepis pro Siemens. Kromě motorů a generátorů začala firma dovážet i telefony a přepínací systémy.

Historie Fujitsu

Nová společnost Fuji Tsushinki

Od roku 1935 se firmy Fuji Electric stále více zaměřovala na těžký průmysl, což nešlo dohromady s výrobou telefonů. A tak byla založena společnost Fuji Tsushinki Manufacturing Corporation. V roce 1967 došlo k oficiálnímu přejmenování společnosti na Fujitsu Limited a tento název přetrval až dodnes. Ke změně loga došlo až o mnoho let později kvůli celosvětové globalizaci. Po sedmdesátých letech se Fujitsu zaměřovala na výrobu produktů ve třech odvětvích – počítače, telekomunikace a elektronická zařízení. Do čela společnosti se dostal Tadashi Sekizawa, který se snažil prorazit na zahraniční trhy. V roce 1990 došlo k zakoupení podílu ve společnosti International Computers, což byl nejdůležitější britský výrobce sálových počítačů.

Fujitsu Siemens Computers

V roce 1999 vznikla nová společnost Fujitsu Siemens Computers, která navázala na dřívější spolupráci se společnostmi Siemens AG a Fujitsu. Společnost se zaměřila na vše – hanheldy, desktopová řešení, podnikové potřeby, služby atd. K nejznámějších produktům této značky patří notebooky Amilo, stolní počítače Esprimo, PDA Pocket LOOX atd.

Fujitsu Technology Solutions

Na začátku nového tisíciletí musela společnost projít obrovskou restrukturalizací, protože některé oblasti již nevynášely. V roce 2009 odkoupila Fujitsu podíl od Siemens AG, a tak byla firma přejmenována z Fujitsu Siemens Computers na Fujitsu Technology Solutions.

Proč Fujitsu?

Společnost Fujitsu Technology Solutions je dnes jedním z předních evropských poskytovatelů infrastruktury IT v Evropě s inovativním portfoliem produktů, řešení a služeb. Firma se snaží porozumět zákazníkům, lépe jim naslouchat, analyzovat jejich potřeby a na základě toho nabízet nejvhodnější řešení. Milovníky přírody navíc potěší, že firma dbá na životní prostředí již od 80. let minulého století. A tak v současnosti na trhu nalezneme širokou škálu produktů Fujitsu s ekologickou certifikací – notebooky Lifebook, počítače Esprimo, pracovní stanice a monitory Celsius.

Produkty Fujitsu

Produkty Fujitsu skladem

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz