Sony

Firma Sony byla založena roku 1946 v Tokiu inženýrem Masaru Ibukou a fyzikem Akio Moritou. Zprvu se společnost zabývala opravami elektrických zařízení a snažila se vyrábět i vlastní výrobky, mimo jiné i tehdy populární vařič rýže. Průlom nastal v roce 1954, kdy společnost získala licenci na výrobu tranzistorů. V květnu pak uvedli na trh první japonský tranzistor a v následujícím roce i první tranzistorové rádio.

Historie Sony

Mezi nejvýznamnější vynálezy Sony patří:

  • první televizor s barevným systémem Trinitron (1968)
  • barevný videorekordér (1971)
  • první domácí videorekordér Betamax na světě (1975)
  • walkman (1979)
  • 3,5 palcový pružný disk (1989)
  • digitální fotoaparát (1981)
  • první CD přehrávač (1982)
  • 8mm camcorder (1988)
  • DAT magnetofon (1988)

Expanze mimo Japonsko

Ako Morita si uvědomoval, že výrobky Sony musí být pro celý svět, nikoli pouze pro Japonsko. A tak se společnost začala od šedesátých let věnovat rozšiřování svých mezinárodních aktivit. V roce 1960 vzniklo obchodní zastoupení společnosti v Evropě, konkrétně ve Švýcarsku. V tom samém roce vznikla také Sony Corporation of America a osm let později Sony United Kingdom Limited.

Změna názvu značky

Ve svých počátcích se firma jmenovala TTK (Tokyo Tsushin Kogyo). Když však po 12 letech firma expandovala na americký trh, nastal problém s výslovností, a tak se zakladatelé rozhodli pro změnu. SONY vzniklo spojením latinského slova „sonus", který je kořenem anglických slov „sound" či „sonic", a slovního spojení „sonny boy", které označuje mladého člověka volného a průkopnického ducha a bylo v té době v Japonsku velmi oblíbené. Název SONY tak měl ostatní upozorňovat na to, že společnost je mladá a lidé v ní pracující oplývají energií a vášní tvořit.

Současnost

V současnosti je SONY rozdělena do čtyř kategorií – elektronika, film, hudba a finanční služby. Mezi nejznámější produkty, které firma vyrábí, patří PlayStation, televize Bravia, digitální fotoaparáty Cyber-shot a Alfa, DVD a Blu-ray přehrávače atd. Mimo jiné v roce 2012 společnost odkoupila podíl švédské firmy Ericsson, a tak začala vyrábět i telefony pod vlastní značkou.

Proč zvolit značku Sony?

Značka Sony je několik desetiletí průkopníkem v oblasti nových technologií. Produkty začaly být oblíbené díky vysoké kvalitě a nízké ceně. A stále jsou. U této značky se můžete spolehnout, že v dané cenové kategorii dostanete to nejlepší.

Produkty Sony

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Šárka Filová

Šárka Filová
dotazy, podpora

606 424 297
obchod@importpc.cz