Toshiba

Ke vzniku Toshiby došlo díky sloučení dvou společností v roce 1939, v předvečer druhé světové války. Jednou z nich byl první japonský výrobce telegrafního zařízení Tanak Seisakusho a druhou první japonský výrobce elektrických lamp Hakunetsusha, fungující pod jménem Tokyo Denki. Nový podnik svým názvem ještě dlouho ctil oba předchůdce.

Historie Toshiba

Génius technických zázraků

Za zakladatele Toshiby je považován japonský vynálezce Hisašige Tanaka, který v roce 1875 založil manufakturu Tanaka Seizo-sho, jednu z prvních japonských strojírenských a elektrotechnických firem vůbec. Tanaka prožil většinu svého života v uzavřeném Japonsku. Nenavštěvoval žádné školy, ale měl neobyčejný technický talent a schopnost neustálého sebevzdělávání. Od dětství konstruoval a vyráběl řadu mechanických vylepšení či zábavných předmětů, které sloužily k ulehčení práce. Jeho nejznámější hračkou byla loutka Yumihiki Douji, která dokázala vystřelit z luku šíp a vždy zasáhnout terč ve dvoumetrové vzdálenosti. Dále zkonstruoval parní lokomotivu, ačkoliv jí nikdy předtím neviděl, loď poháněnou alkoholem nebo multifunkční mechanické hodiny Man-nen Dokei, které byly ve své době považovány za technický zázrak.

Změna názvu společnosti

K přejmenování společnosti došlo roku 1978. Název Toshiba vznikl jako přezdívka oficiálního názvu Tokyo Sibaura Denki. O dva roky později představenstvo zvolilo výkonným ředitelem Šoichiho Sabu, což byla dobrá volba, protože disponoval odbornými znalostmi i intuicí. Věděl, že pokud chce společnost obstát v mezinárodní konkurenci, nestačí pouze vyrábět kvalitní produkty, ale inovovat a přicházet tak neustále s novými a dokonalejšími produkty. Díky tomu Toshiba rostla a získávala nové akvizice z oblasti inženýrství a průmyslu. Zasloužila se také svým vývojem v oblasti technologií pro japonskou zemi – např. barevným videotelefonem z roku 1971, textovým procesorem v roce 1978 nebo DVD, které se objevilo v polovině 90. let.

Vznik notebooků

V roce 1985 představila společnost první notebook T1100, který byl kompatibilní se standardem IBM na světě. Byl vybaven procesorem Intel 80C88, displejem s rozlišením 640x200 pixelů a integrovaným slotem pro externí modem. Se svými rozměry a hmotností cca 4 kg se jednalo o revoluci v oblasti přenosných počítačů. Toshiba T1100 tak zahájila éru notebooků.

Současnost

Toshiba Corporation je nadnárodní společnost, která podniká v oblastech informacích technologií a elektroniky. Dále vyrábí a prodává produkty, mezi kterými nalezneme informační a komunikační zařízení a systémy, elektronické součástky, materiály atd. Poskytuje dokonce i různá internetová řešení a služby.

Proč zvolit značku Toshiba?

Spektrum produktů Toshiba je velmi široké. Zahrnuje vše od klimatizací, přes spotřební elektroniku a kontrolní systémy, až po různá lékařská zařízení. Jeden z klíčových segmentů výroby Toshiba jsou ale přenosné počítače, které jsou dostupné v několika modelových řadách – Satellite pro domácí použití, profesionální řada Satellite Pro, výkonná série Tecra vhodná do podniků, modely s nízkou hmotností Portégé či modely řady Qosmio pro hry a náročná multimédia.

Produkty Toshiba

Produkty Toshiba skladem

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz