Asus

Roku 1989 založili společnost čtyři počítačoví inženýři firmy Acer a jako název zvolili poslední čtyři písmena ze slova Pegasus, což byl bájný řecký okřídlený kůň, který ztělesňoval sílu, čistotu a dobrodružného ducha. Asus začínal jako malý výrobce základních desek s několika málo zaměstnanci a dnes patří mezi přední technologické společnosti.

Historie Asus

Inovace jako hnací motor společnosti

V roce 2007 představil první počítač Eee PC, který se stal hitem. Byl malý, levný, snadno přenosný a přinesl revoluci do počítačového průmyslu. Jednalo se o vůbec první notebook, který disponoval kompaktními rozměry a nízkou pořizovací cenou. V návaznosti na tento úspěch v roce 2010 Asus uvedl na trh tablet Transformer Pad, který byl zase průkopníkem oblasti konvertibilních zařízení. V roce 2011 Asus přišel s Padfone, prvním zařízením 2 v 1 na světě kombinující smartphone a tablet. V následujícím roce 2012 Asus rovněž nezahálel a představil Asus Taichi, první notebook na světě se dvěma displeji, a Asus Transformer Book, první notebook na světě s odnímatelným tabletem. V oblasti domácích počítačů v roce 2013 uvedl Asus Transformer AiO, což je počítač typu all-in-one s odnímatelným 18,4" tabletem.

Testování ve vesmíru, ve vzduchu či na Mount Everestu

Jednou ze zajímavostí u společnosti Asus je, že nechala své notebooky otestovat na mnoha exotických a nehostinných místech. Přenosné notebooky byly vyzkoušeny například ve vesmíru. Na Novém Zélandu a Jižním Walesu v Austrálii používá pohotovostní lékařská a záchranná jednotka helikoptér notebooky Asus v různých oblastech své činnosti – během létání, lékařské péče i v rámci administrativy.

Notebooky Asus byly rovněž vybrány pro plnění úloh během závodu PATAGONIA 2000, kdy byly používány v extrémních podmínkách - horkých pouštích i zasněžených horách. Několik notebooků bylo vybráno pro tým horolezců, kteří se vydali na vrchol Mount Everest. Notebooky Asus rovněž dokázaly, že fungují skvěle i v mrazivých teplotách severního a jižního pólu.

Proč zvolit značku Asus?

Klíčem úspěchu společnosti Asus je inovace, o čemž se můžeme přesvědčit z jejich minulých úspěchů. Technologie jsou vášní této společnosti. Nebojí se přetvářet sny ve skutečnost a díky inovaci digitálních produktů se snaží zlepšit život každého uživatele. I přes veškeré úspěchy a výrazného růstu Asus nezahálí. Nadále se snaží posouvat hranice možného a přinášet uživatelům ty nejlepší produkty.

Produkty Asus

Produkty Asus skladem

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz