Samsung

Společnost Samsung Trading Company, kterou založil Byung-Chul Lee 1. března 1938, byla zpočátku zaměřena na export lokálních potravin – prodej sušených korejských ryb, zeleniny, ovoce, nudlí a rýže. Malý podnik se začal postupně rozšiřovat a vzkvétat. V roce 1953 firma vytvořila první rafinérii na cukr a pod vedením Leea společnost nadále prosperovala. Díky tomu pak expandovala i do mnoha dalších oborů jako textilní průmysl, pojišťovnictví, zabezpečení.

Historie Samsung

Orientace na elektroniku

Společnost se začala orientovat na elektroniku až roku 1969, kdy byla založena divize Samsung Electronics. Jejich prvním produktem se stala černobílá televize a o pár let později její barevná verze. Technika se tak stala Samsungu osudnou a pomohla k jeho velké expanzi. V roce 1978 Samsung vyrobil již 4 miliony černobílých televizí, čímž se stal tehdy největším producentem na světě.

V roce 1974 přibyly další dvě divize – Samsung Petrochemical a Samsung Heavy Industries, které se orientovaly na petrochemii a těžký průmysl. Později vznikla ještě divize na stavbu lodí a chemický průmysl.

Vstup na trh telefonů

Samsung nezahálel a vstoupil v roce 1980 na trh telekomunikačních zařízení zakoupením společnosti Hanguk Jeonja Tongsin. V počátcích stál za budováním telefonních ústředen a později se zaměřil na výrobu telefonních a faxových systémů. Roku 1983 začala také produkce prvních osobních počítačů, kterým se dařilo. V 80. letech již společnost prodávala širokou škálu elektronických výrobků po celém světě.

Restrukturalizace společnosti

V roce 1987 zemřel zakladatel a dosavadní ředitel Byung-Chull Lee a jeho místo nahradil jeho syn Kun-Hell Lee. V tomto období se společnost rozhodla k restrukturalizaci starých oblastí podnikání a vstoupení do nových oborů. Na začátku 90. let tedy započal vývoj prvního mobilního telefonu. První ultralehký mobilní telefon SH700 byl představen v roce 1993. Telefon vážil pouhých 100 gramů, čím předběhl svou dobu.

V oblasti mobilních telefonů ale firma proslula až v posledních letech zejména svou úspěšnou řadou dotykových telefonů Samsung Galaxy S a Galaxy Note. Díky tomu je dnes největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Současnost

Dnes známe Samsung především díky elektronice, avšak tato jihokorejská společnost je třetím nejlepším konglomerátem podle tržeb. Jeho další divize pronikají do dalších oborů. Samsung tak vyrábí a zajišťuje téměř vše – mobilní telefony, počítače, televizory, pračky, ledničky, oblečení, chemikálie, trajekty, lodě, finanční služby, pojišťovny, reklamní služby, lékařské služby a mnoho dalšího. Rozmanitost Samsungu dokládá i fakt, že stojí za stavbou nejvyšších budov světa, včetně té nejvyšší Burj Khalifa v Dubaji.

Proč zvolit Samsung?

Samsung se v současné době řadí mezi silné a velké společnosti, která věnuje svůj talent a technologie na vznik skvělých výrobků, přispívající k vytváření lepší globální společnosti. Jejich produkty vás zaujmou nejen svými vlastnostmi a funkčností, ale také zajímavým designem.

Produkty Samsung

Produkty Samsung skladem

Další značkové zboží na ImportPC.cz

Acer Apple Asus Dell Fujitsu Hewlett-Packard Lenovo MSI Panasonic Samsung Sony Toshiba

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz