Grafické karty

Dedikované grafické karty jsou nedílnou součástí počítačové sestavy. Halvně v případech, kdy majitel lpí na výkonu ať už při hraní videoher, nebo graficky náročnější práci. Pokud však využíváte počítač pouze ke kancelářské činnosti, postačí vám integrovaná grafická karta na procesoru.
Pokud pomineme výrobce, primárně Nvidia a Radeon, tak dělíme grafické karty na dva primární typy a to: Herní grafické karty a Profesionální grafické karty. Trendem poslední doby jsou také úzce specializované grafické karty na těžení kryptoměn. Při výběru grafické karty se rozhodujte primárně podle těchto parametrů: V první řadě, typ paměti. Nejčastěji se dnes setkáte s grafickými kartami typu GDDR5, GDDR5X a GDDR6. Stím, že každá novější řada pamětí přináší dvounásobně větší výkon, takže pro pořádné pařmeny nebo profesionální grafiky je dobré koukat po modelech s GDDR6.
Druhým parametrem je velikost paměri. Kromě řady pamětí je důležité koukat také na velikost paměti. Stejně jako u operačních pamětí je dobré, aby číslo bylo co nejvyšší. Nicméně primárně dávejte pozor na jejich výrobní řadu.
Třetím parametrem je příkon grafické karty. Nejvýkonější grafické karty jsou opravdové mašiny a proto vyžadují i hodně energie. Dávejte při výběru tedy pozor, aby váš zdroj byl dostačující. Případně koukněte na naši nabídku počítačových zdrojů.

NejprodávanějšíNejlevnějšíNejdražšíNovinky 16 produktů z 34

Nejčastější dotazy

Nenašel jsem fakturu
Jak na reklamaci?
Proč nakupovat u nás?
Jak dlouhá je záruční doba? Jaká je pro firmy?

Více odpovědí najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Máte otázky? Jsme tady pro vás!

Petr Filo

Petr Filo
majitel, technická podpora

603 593 660
obchod@importpc.cz